Matek trigonometria: tg, ctg Segítesz?


Légyszi segíts megoldani ezt a 2 feladatot:


[link]



2014. márc. 9. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi nem megy rajta? Egyszerűen felszorzol, rendezed az egyenletet, kijön, hogy tg(x)=0, amire x=0+k*pí, ahol k tetszőleges egész.
2014. márc. 9. 14:13
 2/5 anonim ***** válasza:

1/

tg²x = 2tgx


x ≠ π/2 + k∙π, k egész szám


tg²x - 2tgx = 0


tgx∙(tgx - 2) = 0


Vagy tgx = 0 vagy (tgx - 2) = 0


a/

tgx = 0


x1 = k∙π, k egész szám


b/

tgx - 2 = 0


tgx = 2


x2 = 1,11 + k∙π, , k egész szám

2014. márc. 9. 14:15
 3/5 anonim ***** válasza:

2/

(tgx + 1)/(1 - tgx) = 1


x ≠ π/2 + k∙π, k egész szám

és

1 - tgx ≠ 0

tgx = 1

x ≠ π/4 + k∙π, k egész szám


tgx + 1 = 1 - tgx


2 tgx = 0


tgx = 0


x = k∙π, k egész szám

2014. márc. 9. 14:19
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. márc. 10. 20:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. márc. 10. 20:43