Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Házifeladat egy fogalmazás,...

Házifeladat egy fogalmazás, kijavítanátok az enyémet?

Figyelt kérdés

Egy szaloncukor vallomása


Halszagot érzek és lármázást hallok.Tudom hol vagyok,a piacon.Szaloncukor nagypapa és szaloncukor nagymama,már mesélt erről a helyről.

Azt mondták,hogyha halszagot érzek,búzákat látok és zsibongást hallok,akkor eljön az időm.Sokat gondolkodtam már azon,hogy mi értelme a létemek,és ma megtudom.Fényes papirba bevagyok búrkolva,dekoratívnak érzem magam.Beledobott az elárúsító egy zacskóba,és máris egy asszony megvett.Félek,hogy ezen a dülöngélős úton,nehogy megszakadjon a csomagolópapir ruhácskám.Hazaértünk,mert mostmár az én otthonom is.Fahéj illat érződik,lenyűgöző itt.Nagyon örülök,hogy én szaloncukor lettem,mert itt van fenyőfa barátom is,aki ragyogóan felvan diszitve,de szegény szomjas és szárad ki.Nem bir semmit se csinálni,csak mozdulatlanul állni.Sajnálom szegényt,de kiváncsi vagyok,hogy én milyen fontos szerepet játszok.Sokat kell várnom,mire valaki észrevenne.Az asztalon heverek,mint egy félig kiszáradt hal,amit a vizből kidobtak és otthagytak.Valaki felemel,megszorított és megszakadt a ruhám,de elnézem,mert nagyon izgult vagyok.Felakasztott fenyőfa barátomra.Remélem ez csak átmeneti hely.Több értelme kéne,hogy legyen az életemnek.Nem csak bután lógni a többi dísszel.Ennyi?Ez a nagy feladatom?Szánalmas vagyok.Azthittem,hogy rám több vár.

Tétován csüngök a karácsonyfán,és rájövök,hogy én is ugyanolyan sajnálatos vagyok,mint karácsonyfa barátom.A diszek félősen és halkan suttogják,hogy mosolyogjak,csillogjak,ékesítsem a fát,de nem birok,nagyot csalódtam...



____

Minden hibámat kijavítanátok? [szóismétlés,értelmetlen szóhasználat,igeidő keverése,stb]

nagyon megköszönném :)


2009. dec. 14. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogadjuk, hogy ilyen pesszimista a hangvétel, akkor is sok hibát érzek benne. Hemzseg a germanizmustól, mintha nem egy magyar írta volna. De ezt könnyen ki tudod javítani. pl "Fényes papirba bevagyok búrkolva" (be vagyok burkolva!)-> Fényes papírba burkoltak (be).

"dekoratívnak érzem magam" ilyet senki sem mond,

-> a ruhám csinos (arany-piros...),

"fenyőfa barátom is,aki ragyogóan felvan diszitve" véleményem mint az előbb,

"mert nagyon izgult vagyok" ??!!! nagyon izgulok

"Több értelme kéne,hogy legyen az életemnek" ha így gondolod, akkor fejtsd ki -> pl. mindig arra vágytam, hogy ....

"sajnálatos vagyok" -> szánalmas vagyok, sajnálatra méltó vagyok.

A diszek félősen és halkan suttogják (díszek) miért félősek?


Minden hiba javítására nem vállalkozom, nncs időm.

Figyelj az elváló igekötőkre, a hosszú 'í'-kre, próbáld meg helyesírás ellenőrzővel megnézni.

A szóismétléseket te is észre fogod venni.

Egyébként nem rossz, lehet ilyen szomorú is, de kéne éreznünk, hogy ez miért van így.

Pl. el tudnám képzelni, hogy azért, mert kisgyerekeknek szeretett volna tetszeni, és ezzel szemben egy magányos öreghez került, vagy egy békétlen családhoz, vagy a szegénységük miatt szomorú.

A történetnek nem kell a megvásárlásra korlátozódnia, lehetne a gyártástól a végéig tartani.

Ha ennyire szomorút szeretnél, akkor én azt írnám, hogy az öreg annyit búsul a családja miatt, akik nem jöttek el, hogy még a szaloncukor akarja vígasztalni, és amikor meghal, és napok múlva megtalálják, akkor a szállító kapja be a cukrot, mert a fa úgyis megy a szemétre.

De te tudod, mekkora lehet a terjedelme.

Hány éves vagy ?

De írhatnál sokkal boldogítóbb fogalmazást is!!! Miért vagy elkenődve ?

2009. dec. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért irtam ennyire szomorút.

Ám tisztára eltaláltad,hogy "németesen,, irok,mert ott éltem sokáig és igy elég nehéz fogalmaznom,ám 14 éves vagyok,tudom szégyen,hogy ennyi éves vagyok és ilyen gázt irok,de hát...nincs ehhez érzésem.

2009. dec. 14. 11:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt fordítottad, vagy magad írtad. Mindenben egyetértek az első válaszolóval. Megadták, hogy mindenképp valami depiset írj?
2009. dec. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, közben megjelent a kommented is, a kérdést visszaszívtam.
2009. dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ezt a részt így javítanám ki:

"Sajnálom szegényt,és mostmár kíváncsi vagyok:vajon az én szerepem mi lehet?Miközben ezen gondolkodom,az asztalon heverek,mint egy félig kiszáradt hal,amit a vízből kidobtak és otthagytak.De valaki hiretelen felemel.Megszorít,a ruhám megszakad.Nagyon izgulok.Felakaszt fenyőfa barátomra."

Azért javítanám ki ezt a részt,mert én úgy látom hogy ahogyan te írtad,ott keveredik a múlt és jelen idő.Én ezért ezt a részt inkább jelen időt alkalmazva írnám,mivel jelennel kezdted.


Amin én még javítanék:a 4.sorban a "fényes papírba" kezedetű mondattal új bekezdést kezdenék.


Valamint így írnék át egy mondatot:Beledob az árus egy zacskóba,és egy aszony megvesz.


Engem egyébként nagyon megfogott a fogalmazás,szerintem szép,és igenis jó gondolataid vannak! :)

2009. dec. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :]
2009. dec. 15. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!