Segíítség! Koordináta geometria. Ha meg van adva egy egyenes (pl: 4x-2=6y) és egy P pont (Pl.10, -8) és tudjuk hogy az f párhuzamos az e-vel, hogy az f-n található P pont, hogyan kell kíszámolni az f egyenletét?


2014. márc. 10. 19:15
 1/1 bongolo ***** válasza:

A párhuzamos egyeneseknek nagyon hasonló az egyenletük, csak a konstans tag más. Tehát pl. 4x-200=6y is párhuzamos e-vel, meg 4x+100=6y is, stb.


Az adott egyenes egyenletét máshogy érdemes írni:

  4x - 6y = 2

Az ezzel párhuzamosaknak a jobb oldala más csak.


Ha az f egyenes átmegy a (10,-8) ponton, akkor x=10 és y=-8 behelyettesítéssel az egyenes egyenletének igaznak kell lennie.

4x - 6y értéke olyankor 4·10-6·(-8) = 40+48 = 88

Vagyis az f egyenes egyenlete:

  4x - 6y = 88

2014. márc. 10. 23:57