Valószínűség számitásban jó valaki? . Egy szabályos kockát háromszor egymás után feldobunk. . ) Mi a valószínűsége, hogy több hatost dobunk mint egyest? . ) Mi a valószínűsége, hogy dobunk páros számot?

2014. márc. 12. 00:20
 1/2 anonim ***** válasza:

1. feladatnál nem dobhatunk 2 db. 1-est. Szóba jöhető eseteket jelölhetjük így is: 6xx, 66x, 661, 666; ahol x eleme {2,3,4,5}. Az elsőből van 4*4*3=48 db., a másodikból van 4*3=12 db., a harmadikból 3 db. és negyedikből 1 db. Így a kedvező esetek száma: 64 db. Az összes esetek száma 6*6*6=216 db. Tehát a valószínűség 64/216=8/27.


2. feladatot is hasonlóan megoldva 3 csoport adódik: yxx, yyx, yyy; ahol y eleme {2,4,6} és x eleme {1,3,5}.

Így a kedvező esetek száma: 81+81+27=189 db. Tehát a valószínűség: 189/216=7/8. Sz. Gy.



3*3*3*3


81+81+27=189

2014. márc. 13. 22:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !!!!
2014. márc. 15. 23:36