össze kell foglalnom az Anyegin c. művet egy általam választott szereplő népőpontjából, nem tudom hogy kezjek neki?!

Figyelt kérdés
2014. márc. 12. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Legyél Tatjána.
2014. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bugya Péter ***** válasza:

Tatjana szerint:

Özvegy édesanyámmal és testvéremmel Olgával csendes vidéki életet éltünk.

Anyegin a nagyvárosból érkezett a mi vidéki kis életünkbe, mert nagybátyja megbetegedett. Megörökölte az itteni kastélyt, elhatározta, hogy új életet kezd.

Lenszkijjel - a költővel -, aki alapvetően teljesen más természetű, hamar jó barátok lettek. Olga gyermekkora óta Lenszkij szerelme.

Anyegin meg szeretett volna ismerni minket, ezért Lenszkij elhozta hozzánk. Rögtön beleszerettem.

Bevallottam érzéseimet dadámnak, majd levelet írtam Anyeginnak, aki másnap újra ellátogatott hozzánk.

Találkozásunkkor elmondta, hogy rendkívül kitüntető, hogy ilyen érzéseket keltett bennem, de véleménye szerint nem illünk össze és súlyos tévedés lenne házasságunk, mely csakis boldogtalansággal végződne. Mélységesen csalódott voltam, bár értékeltem az őszinteséget.

Lenszkij meghívta Anyegint a bálra melyet, névnapom alkalmából rendeznek Larinék.

A bál előtti este baljóslatú álmot láttam, melyben Anyegin megöli Lenszkijt.

Lenszkij és Anyegin együtt jött a bálba, ahol Olgával igen jól érezték magukat. Ez nemcsak nekem, de Lenszkijnek is rosszul esett. Ő féltékeny lett Anyeginre, aki többször is szenvedélyes táncot lejtett Olgával az orra előtt. Lenszkíj feldúltságában elment.

A bál utáni napon Lenszkij levelet küldött Zareckijjel Anyeginnek, melyben párbajra hívta. Ő elfogadta a kihívást és az összecsapásra még aznap sort kerítettel Zareckij segítségével. A párbajt Anyegin megnyerte, Lenszkij pedig meghalt.

Olga meggyászolta szerelme elvesztését, de nem bánkódott sokáig. Férjhez ment egy katonatiszthez, és el is utaztak. Anyám engem is férjhez akart adni, ezért Moszkvába költöztünk.

Anyegin nyolc év után visszatért a városba és újra nagyvilági életet élt: bálokra járt, előadásokra és költötte a pénzt. Az egyik bálon találkoztunk újra, ahol a férjemmel N. herceggel voltam. Ő nem tudta, hogy ismerjük egymást, ezért bemutatott neki.

A találkozás teljesen feldúlt, de nem árultam el senkinek, elrejtettem érzéseimet és úgy tettem, mintha nem is ismerném.

Anyegin persze rájött, mit is vesztett, hogy ő szeret engem, ezért levelet ír nekem, amire nem válaszoltam.

Majd meglátogatott. Elmondtam neki, hogy én is szeretem, de nem leszek hűtlen a férjemhez, majd otthagytam.

2014. márc. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönööööööööööööööööööm :)))))))))))) 10 hálám!! :)))))
2014. márc. 12. 12:07
 4/4 anonim válasza:
Olvasd el.
2014. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!