Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mikor használjuk az als és...

Mikor használjuk az als és mikor a wenn kötőszót? További kérdések lent.

Figyelt kérdés

1. A setzen ige mikor vonz tárgy esetet, és mikor nem? setze és setze mich

2. Mikor használjuk a was für einen és mikor a welche kérdőszót? pl.: Welchen Rasierapparat schenkst du deinem Bruder? vagy Was für einen Rasierapparat..?

3.Helyes ez a mondat? Wie viele Stunden Aufenthalt hat der Zug in Franfurt?



Köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 16. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:

als---> mint akkor használjuk, ha két dolgot össze akarunk hasonlítani és az egyik jobb, mint a másik. Pl.:Én jobb vagyok németben, mint te.--->Ich bin besser in Deutsch, als du.


wie--->mint akkor használjuk összehasonlításnál, ha az alanyok egyenlöek. Pl.:Én ugyan olyan jó vagyok németben, mint te. Ich bin genau so gut in Deutsch, wie du.


1. a "setzen" mindig tárgyesetet vonz. Amire te gondolsz az a visszaható névmás:sich setzen


2. was für einen---> ha tipusát akarod megneveztetni. Pl. Bosch, vagy Akkurasierapparat.

welchen---> melyiket...itt Ez meg Az között választhatsz.


3, helyes. Wie viele---> itt válaszul konkrétan megnevezik az idötartalmat. Pl. 3 órát.


a wie viel-nél meg kapsz egy meghatározatlan idöt. Pl sok, egynéhány, pár...:)

2014. márc. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

als, wenn kötőszók..mintkettő azt jelenti, amikor. Ha jelen időben vagy általánosságban beszélsz akkor a wenn-t használhatod Pl.: Wenn ich hungrig bin, esse ich.

Ha múlt időről van szó, akkor mindkettőt használhatod.

Ha valami olyanról beszélsz, amit többször megcsináltál vagy többször is előfordulhat akkor wenn..pl.: Wenn ich lernte, bekam ich eine Eins.

Ha olyan dologról beszél, ami egyszer történt meg, akkor als. pl.: Als ich 5 Jahre alt war, konnte ich noch nicht lesen.(bár egy évig tartott, de csak egyszer voltál 5 éves ezért als.)

Ez nem annyira egyszerű nyelvtani rész, de rá lehet érezni, remélélem tudtam segíteni. Próbáltam érthető lenni..:)

2014. márc. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ, nagyon sokat segítettetek!
2014. márc. 19. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!