Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 2 egyenes által bezárt szög?

2 egyenes által bezárt szög?

Figyelt kérdés
a 2 egyenlet: e:2x+3y=4 f:-x+2y=0 ezekből megkaptam a 2 irányvektort: Ve:(-3;2) és Vf:(2;1) és itt van a problémám mert ha így számolok akkor a skaláris szorzat eredménye -4 lesz, de ha a Ve-t(3;-2)-nek veszem akkor már +4. és visszakeresésnél így 2 különböző érték jön ki. ilyenkor nem kell a mínusz előjelet figyelembe venni vagy mit csináltam rosszul? előre is köszi
2014. márc. 17. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

vektor skaláris szorzata:

a*b=IaI*IbI*cosalfa

Általuk bezárt szög:

cosalfa=a*b/IaI*IbI

itt:

cosalfa=(-3*2+2*1)/√(-3²+2²)*√(2²+1²)

2014. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert az egyenesek 2 különböző szöget zárnak be egymással; ha az egyik szög Ł, akkor a másik szög 180°-Ł.


Ha felrajzolod, rájössz, hogy miről beszélek ;). Általában a kisebbet szoktuk keresni.

2014. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#1-nek: abszolútértékjelet (||) a CTRL+ALT+W betűkombinációval tudsz írni :)
2014. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ja akkor a 180-ból a 120-t még ki kellett volna vonnom és akkor úgy is megkaptam volna a 60-t. Köszönöm szépen mindkettőtöknek :)
2014. márc. 17. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:

1 vagyok

A 3-nak. Köszönöm Erre a billentyükombinációra még nem jöttem rá.

2014. márc. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!