Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jó angolosok! SOS. Fogalamzás....

Jó angolosok! SOS. Fogalamzás. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Holnapra angolból fogalmazást kell írni,a családodról.(jegyre)és nem nagyon vagyok én ebben jó.Kérlek ne google fordítóval fordítsátok ezt le nekem:


Az én családom nem túl nagy.Anyukámat xy hívják.Ő 32 éves,és nagyon szeret főzni,mikor teheti,velünk van.Édesapámat xy hívják,és 37 éves.Ő is imád főzni,és persze nagyon szeret engem.Van még egy húgom is,akit xy hívnak,és ő még csak 4 éves.Őt is nagyon szeretem,de néha rosszalkodik.

Szabadidőnkben sétálunk,vagy elmegyünk valahova.

Ez volt az én családom.

---

ezt kéne,köszi!



2014. márc. 27. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Eddig mennyi van meg belőle angolul?
2014. márc. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
SEMENNYI! xd
2014. márc. 27. 16:16
 3/6 anonim ***** válasza:
My moms name is xy :D Tessék,1 mondat megvan :D
2014. márc. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ne már :'(
2014. márc. 27. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A semennyi az baj.

Gondolom, mire ezt olvasod, már késő lesz DE:


Legközelebb tartsd szem előtt, hogy itt a gyk-n akkor szeretnek segíteni, ha konkrét kérdésed van.

Az, hogy "Légyszi valaki írja meg helyettem a teljes házimat", az nem konkrét kérdés. Csak azt sugallja a többiek felé, hogy igazából nem is érdekel. Meg hogy másokat kihasználva potyázni akarsz egy olyan jegyért, amiről te is tudod, hogy 1-est érdemelsz.


Viszont így működik:

Pld elkezded, amennyi megvan magadtól, és valahol megakadsz.

She is 32 years old and she likes.... (vagy loves?) és utána mi jön? cook? to cook? cooking?

Ekkor rájössz, hogy szeretnéd MEGÉRTENI a problémát, és tanulni szeretnél belőle, ezért megkérdezed:


Ha anyukám szeret főzni, azt hogyan fejezzük ki angolul?


Ekkor jön 2-3 okos angoltanár, és elmagyarázza, hogy love igével személyeket szeretünk, jó esetben. A tevékenységeket kedvelni kell, tehát a "like" a nyerő ige.

Aztán jön 4-5 még okosabb angoltanár, aki felveti, hogy igen, de apukád meg "imád" főzni, ennek mintegy költői túlzással kifejezése mégis lehet a "love" ige.


Aztán jön másik 3-4 okos angoltanár, aki elmagyarázza, hogy a "to" kezdetű alakok általában célhatározók lesznek. Pld:

- My mom went to the kitchen to cook.

Anyukám kiment a konyhába FŐZNI, vagyis azért, HOGY FŐZZÖN.

A "szeret főzni" esetére nem lesz jó, mert nem azért szeret, hogy főzzön.


Viszont az -ing végű alakok úgy működnek az ige tárgyaként, mint ha főnevek lennének, és angol gondolkodás szerint "a főzést" szeretjük.

"She likes cooking."


Az eredmény: nem csak valakit ingyenes csicska bérfordítónak használtál, hanem tanultál is valamit angolul. Tadam-tssss, PRESTO! Betöltötte a célját a kérdésed is, meg a házi feladat is.

2014. márc. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De jól fogalmaz az utolsó.:D Most ha ezeket nem tudnám, egyből megtanultam volna. Jó angoltanár lennél.:)
2014. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!