Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » MIért ennek a megoldásnak...

MIért ennek a megoldásnak kell kijönnie?

Figyelt kérdés

A feladatot suliba megoldottuk. Ithhon néztem át és nem értem az oldalak hosszának számításánál a minuszokból hogy lesznek pluszok máskor a minusz minusz marad?

Hogyan kell azokat kisztámolni.

köszönöm

[link]

ja és és háromszög kerülket terület szögeinek kiszámítása.



2014. márc. 27. 17:34
 1/5 Kacsa Tibor ***** válasza:

Nem igen értem mire gondolsz....


Ha van például: (-1-5)^2, akkor ugyebár az zárójelben az érték -6 lesz. Ha a négyzetre emeled, akkor 36. Mivel mínusz-szor mínusz az plusz. És hatszor hat az harminchat.

2014. márc. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Eddig rendben vagyok.

de fent a vana táblázat A B C ugy a háromszög koordináta rendzserrben elhelyezései miatt.

Az érdekel hogy ami ott az A ban 5 abból hogy lesz -5?

vagy a b oldal számításánál hogy lesz a -4 -4 ből hogy lesz 4+4?

2014. márc. 27. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:

minusz előjelű számnak a négyzete mindig pozitív előjelű szám lesz.

-4-4 = -8

annak a négyzete meg 64

2014. márc. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ez is rendben van

de honnan lehet tudni hogy a második 4 es is minusz lesz? mi alapján? mivel fent méég 2 minusz van a megoldáásban pedig mind a kettő +.

miért nem +4-4? akkor 0 és már nem 64...

2014. márc. 27. 17:52
 5/5 A kérdező kommentje:
nincs senki aki elmagyarázná?...
2014. márc. 28. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!