Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni a fizika...

Tudnátok segíteni a fizika feladataimban? Már megint itt vagyok az újabb fizika feladatokkal!

Figyelt kérdés

1.


Magyarázd a lámpa és a kémény működését!


2.

A villanyégő üvegbúrája nem sokkal vastagabb a papírnál, mégsem törik össze,amikor erősen megmarkoljuk,hogy a foglalatába csavarjuk.Ennek mi az oka?


3.

Gondolkozz, és válaszolj!

a)Miért csavarunk a fába alátéttel ellátott csavarfejet?

b) Állíts poharat fűrészporra talpával lefelé!

Terheld meg a poharat!Fordítsd meg a poharat és állítsd szájával lefelé!Tedd rá az előbbi terhet!Mit figyelsz meg és miért?


4.

Egy teherautó súlya 9800N és 196000 N súlyú rakománnyal van megtöltve. Az autó a földre 490000 N/m2 nyomást gyakorol.Számítsuk ki a kerekek földel való érintkezési felületét és egy kerék érintkezési felületét.


5.

A 0,4m hosszú téglalap alakú felületre 9800 N erő hat,amely 98000 N/m2 nyomást fejt ki.Számítsuk ki a felület szélességét.


6.

Egy edény aljára 10400 N erő hat.Az edényben petróleum van 1,5 m magasságig,mekkora az edény sugara,ha a petróleum 748 torr-t mutat?


7.

Számítsunk i egy 1,3 m hosszú,0,8 m széles asztalra ható nyomóerőt,amelyet a légkör nyomás hoz létre, ha a barométer 748 torr-t mutat.


8.

A mérleg tányérjára felszerelt vas vas teste levegőben 7,8 kg-al és ha vízbe merítjük 6,8 kg-al egyensúlyozunk ki.

Mekkora a vas test térfogata,ha Pvas - 7800kg/m3



2014. márc. 30. 14:20
 1/7 Tom Benko ***** válasza:

1; A lámpa nem tudom, hogy jött, de a kémény a nyomáskülönbség elvén működik.

2;az alakja.

3;próbáld ki

4;és 5; pA=F

6; p=\rho g h

7;megint pA=F

8; Arkhimédész törvénye

2014. márc. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem részletes megoldás kéne...
2014. márc. 31. 10:26
 3/7 Tom Benko ***** válasza:
Ott van, már csak ki kell dolgozni. Kezdj hozzá, ha elakadsz, mutasd, meddig jutottál, utána többet tudok mondani. Azt viszont ne várd el, hogy majd helyetted fogom megcsinálni a munkát.
2014. ápr. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3;próbáld ki

4;és 5; pA=F

6; p=\rho g h

7;megint pA=F


ezeket nem értem a többi sikerült köszi

2014. ápr. 2. 20:02
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
Két képlet, csak használni kell, egyet meg próbálj ki. Liszt is jó.
2014. ápr. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a képletekben szereolő betükt nem értem,hogy mi mit jelent
2014. ápr. 6. 15:15
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Az gond. A betűk jelentése: p - nyomás, F - erő, A - felület, g - nehézségi gyorsulás, h - magasság, \rho - sűrűség.
2014. ápr. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!