Összefüggések hegyesszögek szögfüggvényei közt. "Alakítsd egyszerűbb alakba a kifejezéseket! "?


[link]


A 2438-as feladatot le tudnád vezetni nekem lépésről lépésre?



2014. márc. 31. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, neki álltam levezetni őket, de az első 2-nél jutottam csak biztos eredményre.. Nézz bele a függvénytáblába, hátha találsz alkalmazható azonosságokat, nekem nem nagyon jutnak az eszembe..:S (pedig matek faktra járok és október környékén ennél jóval cifrábbakat is megoldottunk.. érdekes, biztos túl gyakran használom azóta....)


a, tg(a)=sin(a)/cos(a), ha törtként felírod, a cos(a)-val lehet egyszerűsíteni.


b, ez pedig egy azonosság (a+b)(a-b) = a^2-b^2. ezek alapján az eredmény 1-cos^2(a)..

2014. márc. 31. 19:15