Matek, hogy kell csinálni? Valaki levezetné?


Egy 4,8 méter széles és 3 méter magas mozaik képet 1000 db négyzet alakú mozaikból raknak ki.

Hány sora és hány oszlopa van ennek a képnek???


2014. ápr. 2. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:

kiszámolod a kép területét:

4,8*3= 14,4 m2 = 144000 cm2


ezt elosztod ezer darabra (mert ugye annyi fedi le)

144000/1000 = 144


tehát egy mozaik 144 cm2, és négyzet alakú

a négyzet területe a*a = t, tehát

a*a = 144

a = gyök 144 = 12 (12*12=144)


egy sorban: 480/12= 40

egy oszlopban: 300/12= 25


vagyis 25 sora és 40 oszlopa van


azért írtam ilyen szájbarágósan, mert látom teljesen hülye vagy hozzá

2014. ápr. 2. 23:18
 2/3 anonim ***** válasza:
""azért írtam ilyen szájbarágósan, mert látom teljesen hülye vagy hozzá"" hehehe*** yes!
2014. ápr. 2. 23:37
 3/3 anonim ***** válasza:

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


mekkora fazon vagy te első, jézusom :D

2014. ápr. 3. 00:18