Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek szöveges feladat, de...

Matek szöveges feladat, de nem tudom, hogyan kell megcsinálni. Segítséget kaphatok?

Figyelt kérdés
Egy csiga át akar menni a 8 m széles úton (egyenes vonalon. ) a) Hányadik órában ér át a túloldalra, ha az első órában 80 cm utat tesz meg, utána pedig minden órában 3 cmrel kevesebbet? B) Hányadik órában ér át a túloldalra, ha az első órában 35 cm-t tesz meg, majd minden órában 20%-kal többet?

2014. ápr. 7. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok túl szuper matekból, de az első kérdésre lehet ki tudtam logikázni a megoldást, de értelmetlen is lehet, majd nézd meg azért, számold át.

Nos ha az első órában 80 centit megy, akkor a másodikban 77 centit a harmadikban 74-et, és szépen minden órában levonogattam 3-3 centit. Így kijött hogy a 12. órában már 7.64 méternél tart a csiga, és hogy meglegyen a 8.00 méter, hozzá kell adni 36 centit. Ha a 764 centihez hozzáadsz 45-öt ( a számolgatás hatására a 12. órához a 48 centi párosult, és a 13. órához akkor 3-at levonva 45 centi lesz.) akkor már 809 centinél járunk, így már átért a csiga plusz még ment 9 centit. Akkor a végeredmény hogy 13 óráig tartott neki átmenni az úton.

A második kérdésre nem tudok válaszolni, mert a százalékokban nem vagyok otthon, csak ennyi tellett tőlem. Mondom számold át, 17 éves fejjel lehet rosszul gondolkodtam!

2014. ápr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Számtani sorozat, ahol az első tag a 80, differencia -3. Azt az n-et keressük, amelyre a számtani sorozat tagjainak összege eléri a keresett 8m-t (ne felejt el átváltani!). Tehát felírjuk az Sn-t, melyből az n az ismeretlen.


2. Mértani sorozat, első tag szintén 80, kvóciens 1,2 (mert 20%-ot hozzáadunk), ekkor szintén az előző feladathoz hasonlóan az n-t keressük, melyre a mértani sorozat tagjainak összege eléri a 8m-t.


Innen már menni fog!


Nem írtad hányadik osztályos vagy, a sorozatokat vettétek már, vagy ez így hottentotta volt? :)

2014. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!