Matematikában a következő mértani sorozatot hogy kell megoldani? Milyen képletekkel lehet?

Egy mértani sorozat első tagja 5, második és harmadik tagjának az összege 10. Adja meg a sorozat első hét tagjának az összegét!
2014. ápr. 9. 17:18
 1/1 anonim ***** válasza:

a2=5*q

a3=5*q²


5q+5q²=10

ebből a q-t ki tudod számolni.

2014. ápr. 9. 18:12