Matek, Viéte-formula: mi a gyökök reciprok összegének az általános képlete?


Ugye van a gyökök összegének a képlete, ami -b/a

A gyökök szorzatának a képlete, ami c/a

A gyökök négyzetösszegének a képlete, ami (-b/a)négyzet-2c/a


Viszont a reciprok összeget nem tudom.

Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném, sürgős lenne!


17/L



2014. ápr. 9. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
1/x1 + 1/x2 = (x1 + x2)/(x1*x2) = (-b/a)/(c/a) = (-b/a)*(a/c) = -b/c
2014. ápr. 9. 21:15
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Így jobban látszik:


[link]

2014. ápr. 9. 21:51
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2014. ápr. 9. 22:19