Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia. Valaki érti az Avogadro...

Kémia. Valaki érti az Avogadro-s feladatokat, lejebb? Sürgősen kellene.

Figyelt kérdés

1.) Mekkora a térfogata standartállapotban?

a. 5 mol O2

b. 3 mol Co2

c. 0,5 mol CH4


2.) Mekkora a térfogata normálállapotban?

a.11 g szén-dioxid:

b. 192 g kén-dioxid:

c. 7 g szén-monoxid

d. 2 g metán:


3.)Hány tömeg% szenet tartalmaz az az antracit, amelynek 3 grammját tökéletesen elégetve 5,8dm^3 standartállapotú szén-dioxidot kapunk?



Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2009. dec. 20. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Mosr értenia akrod vagy nem? Igaz, hogy házifeladatoknak vana témakör, de te nem azt kérted hogy magyarázzuk el, hanem sürgősen kellene, márpedig azzal nemérted meg ha megadjuk az eredményt;)
2009. dec. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És, ha szépen kérném, hogy magyarázzátok el a mit-miérteket?? :) Totális nulla vagyok kémiából. xD
2009. dec. 20. 16:56
 3/10 anonim válasza:

1. lépés: figyelj kémia órán.

2. lépés: értsd meg, ha nem megy kérdezz a tanártól.

3. lépés: oldd meg a feladatot.


Ha esetleg nem mennek a lépések, akkor tégy fel konkrét kérdéseket.

2009. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az első lépés meg is lenne, mert figyelek. Ám az órák nagy része azzal megy el, h a tanár magánéletét vagy az iskola dolgait hallgatjuk, aztán észbe kap, hogy hoppá csinálni is kellene vmit. És akkor gyorsan elmagyarázza. Az osztályból 1 ember aki úgy ahogy vágja a dolgokat. :S
2009. dec. 20. 18:16
 5/10 anonim ***** válasza:

mint nálunk magyaron xD

amúgy gondolom ez nem 8.-os feladat ugye?:D mert ilyet nem tanultunk xD ha tudnék segítenék...:)

2009. dec. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyos vagy!

Jó is lenne még nyolcadikosnak lenni. :) Már 10-es vagyok (félreértések elkerülése miatt mondom, hogy előkészítőn voltam), és most tanuljuk a 9-es tananyagot.

A házit már úgyahogy megoldottam. :S

Hát lesz*rom az egészet. Úgysem kémiával fogok tovább menni. xD

2009. dec. 21. 20:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Na szoval először is gondolom találkoztál ilyen képlettel hogy pV=nRT ahol a "p" a nyomás a "V" a térfogat az "n" az anyagmennyiség az "R" a gázállandó (ami 8,314 J/K*mol ) a "T" peig a hőmérséklet Kelvinben megadva.

Feltételezem le vannak irva a standard-és normálállapot jellemzői.

Na akkor 5 mol O2-nél a képletbe behelyettesitve

p= 100000 Pa

V= ?

n= 5 mol

2009. dec. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

R= 8,314

T=298 K


A képlet átalakitva V=nRT/p azaz V=5mol*8,314 J/K*mol *298K /100000 Pa= 0,1238786 m3 = 123,8 dm3


Ez alapján a többit is meg lehet csinálni. Remélem tudtam segíteni, és bocs hogy kettőbe ment el csak véletlen ütöttem egy entert.

2009. dec. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tubarózsa ***** válasza:

szia!

remélem segítetek az előttem írok. ha van bármi problémád, írj privibe. (nekem nem megy, ebből mindig egyes voltam, -3évig vegyipari suliba jártam- és van jó barátom a volt. osztályból aki sztem szívesen segitene! (egyik most az ELTE -re jár, a másik a vegyész technikusit végzi éppen.)

szia

2009. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. dec. 27. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!