Egy téglatest alapéleinek az aránya 4:5, az alaplap kerülete 180 cm, a téglatest magassága 20 cm. Mekkora a test felszine és térfogata?

2014. ápr. 10. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Felszín: (a*b + a*c + b*c) *2 = (40*50 + 40*20 + 50*20) *2

Térfogat: a*b*c = 40*50*20

2014. ápr. 10. 18:15
 2/3 anonim válasza:

V=40000cm³

A=7600cm²

Ha jól számoltam :)

2014. ápr. 10. 18:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. ápr. 10. 19:10