Valaki segítene a következő feladatokban? Ha valaki letudná levezetné nekem a feladatokat hogy megértsem?


1. Igazak-e a következő állítások? Válaszát indokolja!

a, Két páros szám összege páros

b, Egy páros és egy páratlan szám összege páratlan

c, Két egymás utáni páros szám szorzata osztható hattal.


2. Adjon meg néhány természetes számot úgy, hogy összegük és szorzatuk is 15 legyen!


3. ;Egy zöldségesnél egy zsák krumpli 18 kg. Egy másik zöldségesnél csak 15 kg van egy zsákban, és itt 12Ft-tal drágább a krumpli kilója.Egy zsák krumpliért mindkét helyen ugyanannyit kell fizetni. Mennyibe kerül 1 kg krumpli ezeknél a zöldségeseknél?


4. Egy közgazdász-kutató egy tanulmányában hosszú távra évi 5%-os GDP növekedést prognosztizált országának. Jelenlegi évi 10000 USD az egy főre jutó GDP az országban. Mekkora lenne 4 év múlva az egy főre jutó GDP változatlan növekedési ütem és népességszám esetén?


5. egy mozi nézőterének 20 sora közül a legelsőn 15 férőhely van és minden következő sorba eggyel több, mint az előtte lévőn. Hányan lehetnek a moziban szombat este a teltházas előadás alatt?


6. Határozza meg az ABC háromszög magasságpontjainak koordinátáit, ha A(-1,3), B(-5,3) és C(-5,8)!


2014. ápr. 10. 19:14
 1/1 anonim ***** válasza:

1,

a, Igaz (nem marad páratlan tag) 2+4=6 stb.. ezt szerintem sokkal pontosabban nem lehet megfogalmazni.

b, Igaz, mert marad páratlan tag 2+5=7 20+17=37, stb..

c Hamis, pl 2*4 = 8, ami nem osztható hattal (maradék nélkül).


2, 5 3 1 1 1 1 1 1 1


3-6, számold ki..

2014. ápr. 10. 19:22