Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik igaz, melyik hamis? A...

Melyik igaz, melyik hamis? A Van olyan derékszögű 3szög, amelyben az egyik hegyesszög szinusza 1/2? B Ha egy 3szög egyik hegyesszögének szinusza 1/2, akkor a 3szög derékszögű? Szerintem az A egyértelműen igaz, tanultuk, számológép szerint is létezik.

Figyelt kérdés

A B-re a megoldás szerint "nem" a válasz. Nem értem, hogy miért? Hiszen, ha sin(x)=1/2, akkor az egyik befogó 1, az átfogó 2. A 3. szög 60 fok (90+30), sin 60 fok = gyök3/2, vagyis a másik befogó gyök3, az átfogó szintén 2. Tehát, a befogók 1 és gyök3, az átfogó 2 ---- ezekből következik, hogy a pitagorasz tétel szerint létezik ilyen háromszög. Tehát, nem értem, hogy miért "nem" a válasz.

Köszi előre is, ha vki válaszol.



2014. ápr. 12. 08:22
 1/2 anonim válasza:
azért mert attól hogy van egy 30 fokos hegyesszöge még nem feltétlenül derékszögű. pl: 180-30=150. 150/2=75. így máris kaptam egy olyan egyenlő szárú háromszöget amelynek van 30 fokos hegyesszöge.
2014. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, értem. A derékszögre koncentráltam nagyon, így már világos.
2014. ápr. 13. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!