Egy kerékpáros a hegyre felfelé 12 km/h, visszafelé pedig 20 km/h sebességgel halad. Lefelé 16 perccel gyorsabban teszi meg az utat, mint felfelé. Hány km út vezet fel a hegyre?


A)8 B)10 C)12 D)14 E)nem lehet meghatározni

Indoklást is írjatok kérlek!



2014. ápr. 14. 16:10
 1/1 anonim ***** válasza:

t=s/v

s/12=s/20+16/60

5s=3s+16

s=8

válasz :A

2014. ápr. 14. 18:26