Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Szent Péter esernyőjéből...

A Szent Péter esernyőjéből kell projektet írnunk. A témák: Írj riportot a nevelőnővel. Írd le az eseményeket az esernyő nevében. Levélben mutasd be a legérdekesebb szereplőket?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 15. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Most itt mi a kérdés? Biztosan velem van a baj, mert a moderátor nem talált kivetnivalót benne.
2014. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Először is: magyar irodalom kapcsán ne használjunk olyan angolszász divatszót, mint a projekt. Szánalmasan hangzik. Ezt mondd meg nyugodtan a tanárodnak.

Másodszor. Elolvastad-e a művet? Gyanítom, hogy nem, mert akkor nem írtad volna ki ezt a kérdést. Ha mégis: mi akadályoz meg abban, hogy megírd?

Harmadszor. Ha segítséget akarsz kérni, akkor KÉRJ segítséget, és ne csak leírd a feladatot. Ennyi udvariasság igazán lehetne benned.

2014. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged!
2014. ápr. 15. 16:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Válasz a privát üzenetre: ne akarj ilyet letölteni sehonnan, mert csak rosszul járhatsz vele. Nem hosszú a mű: olvasd el valamelyik szempont szerint, vagy csak a fontos részt. Közben jegyzetelj.


2. válaszoló: nem szeretem az idegen szavak erőltetett használatát, de mégis hogyan fordítanád a projektet? A projekt egy konkrét tanulási formának neveléstudományban elterjedt megnevezése. Az egyértelműen kifogásolható, hogy a megnevezett feladatok nem felelnek meg a projekt kritáriumainak, de szerintem nem egyértelmű, hogy lehetne magyarosabb fogalommal helyettesíteni.

2014. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3.: Lehet írni fogalmazást, esszét vagy simán az a HÁZI feladat, hogy "Írj riportot a nevelőnővel. Írd le az eseményeket az esernyő nevében. Levélben mutasd be a legérdekesebb szereplőket?"
2014. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat de nem én neveztem el projektnek . A tanárom adta ki így házi feladatnak.Új vagyok ezen az oldalon és azt hittem itt talán segíthet nekem valaki. A művet elolvastam csupán nem tudom hogy kezdjek neki.
2014. ápr. 15. 19:01
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik segíteni próbáltak! Megpróbálok írni valamit!
2014. ápr. 15. 19:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Rendben, de azt ugye tudod, hogy a projekt se nem fogalmazás, se nem esszé, és nem is egyszerű házi feladat? Egy projektet valamilyen témával kapcsolatban megadaott szempontok készíti el több diák, ahol magából a pontosan megtervezett kutatómunkából tanulnak igazán a diákok, és a lényeges, hogy az egész osztálynak bemutatják a végén.

Tény, hogy amit a tanárnő előírt, az nem projekt. Ettől függetlenül indokoltnak tartom a "projekt" kifejezés elfogadását (ahogyan Te is már elfogadtad pl. a francia eredetű "esszé" kifejzést).

2014. ápr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A házi feladatommal nem jutottam előrébb,de legalább megtudtam mit jelent a projekt szó! Ennyivel okosabb lettem.
2014. ápr. 15. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!