Hogyan oldjam meg a következő egyenletrendszert? 3*4^x+y-5*2^x-y=91/4 5*4^x+y-4*2^x-y=39 reszletesen letudnatok vezetni?


+1 feladat

Oldja meg a valos szamok halmazan a kovetkezo egyenletet:

9^x+gyokalatt x^2+2 -4*3^x-1+gyokalatt x^2+2=69



#matematika #egyenlenletrendszer
2014. ápr. 18. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:

3*4^x+y-5*2^x-y=91/4

+Y -Y => 0, tehát y bármilyen szám lehet, feltéve ha nem rosszul írtad le :D

A többi már gyerekjáték.

De szerintem elrontottad a felírást, egyértelműsítsd egy képfeltöltéssel pl. :D

2014. ápr. 18. 16:34
 2/8 A kérdező kommentje:
ugyvan a konyvbe ahogyan leirtam ide:)
2014. ápr. 18. 17:14
 3/8 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 19. 06:09
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) csak az a baj a könyv szerint x = -1/4 y=7/4 a megoldás ! :S
2014. ápr. 19. 14:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne a könyvet nézd!

Lehet, hogy elszámoltam. Nézd át lépésről lépésre, mondd el, hol hibáztam!

2014. ápr. 19. 14:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos lehagytad a zárójeleket:


3*4^(x+y) - 5*2^(x-y) = 91/4

5*4^(x+y) - 4*2^(x-y) = 39


De valami mást is elírtál, mert nem akar kijönni.

2014. ápr. 19. 16:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Nehéz eset vagy, de én makacs vagyok!


[link]


Szívesen!


(Ha most azt kéred, oldjam meg a másikat is, főbe lövöm magam!)

2014. ápr. 19. 17:27
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm !:) Pontosan igy van a könyvbe ahogy a képen.is a feladat ! :) Nem muszáj :) Rájövök majd valahogy :)
2014. ápr. 19. 17:49