Hogyan kell levezetni? 9 (x+gyokalatt x^2+x) - 4*3 (x-1+gyokalatt x^2+2) =69 a zárójelben lévő tagok a négyzeten vannak vagyis 9negyzeten es 3 negyzeten . Azert irtam igy h konnyebb legyen leirni . A megoldas x =1/2 csak azt nem hogy kell levezetni

Figyelt kérdés

#házi #matematika #algebra es szamelmelet
2014. ápr. 19. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább fényképezd le és töltsd fel valahova. Nehezen tudom elképzelni, hogy 4*3 van a feladatban.
2014. ápr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]

lefényképezni nem tudtam :s de itt a 13.feladatból a C feladat :D

2014. ápr. 19. 18:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az nem nagyon tükrözi ezt a feladatot, azt pedig nem úgy hívjuk, hogy a négyzeten, hanem úgy, hogy hatványon.


Hatványozás azonosságaival tisztában vagy?

2014. ápr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
tényleg :O jó ...összekevertem :/
2014. ápr. 19. 20:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát erről beszélünk: [link]

Egy lehetséges megoldás:


(i) az egészet szorozd végig 3-mal, ezzel eltünteted a 3 kitevőjében a -1-et


(ii) 9 helyett 3² írandó, mert így már találsz ismétlődő cuccot.


(iii) Helyettesítsd azt a bonyolult kitevős kifejezést egyetlen betűvel: a = 3 ^ [ x + √(x² + 2) ]


(iv) Mivel egy egyszerű másodfokú egyenletet kaptál, azt már meg tudod oldani. Az "a"-ra adódó két érték közül a negatívat eldobod jó messzire, mert pozitív szám bármilyen hatványa kizárólag pozitív lehet.


(v) A behelyettesítést visszacsináljuk a kapott eredménnyel, így kapunk egy szép gyökös egyenletet.


(vi) A gyökös egyenlethez sajnos kelleni fog egy négyzetre emelés. Külön leellenőrizzük az eredményt, mert a négyzetre emelés behozhat hamis gyököt!


(vii) Ha tényleg kijön az x = ½ , akkor megveregetjük a vállunkat.

2014. ápr. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
akárhogy számoltam nem jön ki :S biztos valami szamot vagy elojelet mindig elirok://
2014. ápr. 20. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!