Egri Csillagok kérdések?

Figyelt kérdés

Lenne egy pár kérdésem az Eger ostromával kapcsolatban:


1. Ki volt az áruló, hogyan árulta el a várat? Mi volt a büntetése?


2. Gergő milyen találmányokkal védte meg a várat?


3. Hogyan harcoltak az egri?


4. Ki nyerte meg az ostromot? Miért tudtak bírni a túlerővel?


5. Miket kiabáltak be Gergőnek? Hogyan nyugtatta meg Dobó?


6. Mi történt a várból kitörő Paksi embereivel?


7. Hogyan próbálták a Törökök megfélemlíteni a várbelieket? Miket kiabáltak?


8. Miért tettek vizes tálakat és borsos dobokat az alagutakba a várbeliek?


Előre is köszönöm.



2014. ápr. 21. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Olvasd el a könyvet. Még senki sem halt bele.
2014. ápr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet, de inkább nem kockáztatok.
2014. ápr. 21. 17:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor legalább nézd meg a filmet... -,-'


(mi van az ifjúsággal, hogy két naponta jönnek az egri csillagos kérdések? Képtelenek ennyi oldalt elolvasni és értelmezni? vagy ennyire lusták lennének? pedig ez még ráadásul egy izgalmas pörgős könyv és biztos vagyok benne, hogy nem is egy hét alatt kellene elolvasni...)

2014. ápr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz, nem az egész könyvet kell elolvasni egy hét alatt, hanem egy fejezetet. Megnéztem a filmet, de ilyen részleteket nem emlékszem, hogy említettek volna. De amúgy meg te honnan veszed ,hogy ez számomra is egy izgalmas, pörgős könyv? Számomra ez dögunalom. A másik meg, manapság az emberek komolyan azért járnak ide , hogy kioktassanak és helyesírási hibák után nyomozzanak? Mibe kerül az egy ide tévedőnek ,hogy válaszol 8 kérdésre? Tényleg elkellene olvasnom az egészet, de én nekem az Egri Csillagból szerzett tudományom mit fog majd segíteni a majdani munkában, ha esetleg nem régész,történész vagy tanár leszek? Amúgy meg ha így állna hozzá az egész emberiség semmi sem lenne, nem lennének gitárosok mert nem mutatná meg nekik senki az akkordokat ("olvasd a kottát", de hogy melyik újjaddal fogd arról semmi, ugyanígy a diákok, a mérnökök, és minden amit egy embernek aki birtokában van a tudással meg kell osztani egy másik emberrel akit érdekel ez a tudás.
2014. ápr. 21. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:

"Számomra ez dögunalom."

Ugyanezt mondd majd a főnöködnek is, ha dolgozni fogsz.


"minden amit egy embernek aki birtokában van a tudással meg kell osztani egy másik emberrel akit érdekel ez a tudás."

Előbb mondtad, hogy neked ez dögunalom.

2014. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most komolyan? Hárman inkább fejenként megválaszoltatok volna egy vagy két kérdést oszt máris előrébb volnék. Mondjuk ha az egyszerű út lezárását akarjátok elérni ami arra terel engem ,hogy elolvassam a könyvem jó felé haladtok.
2014. ápr. 22. 16:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Te megcsinálod az én munkámat?

Egyébként meg miért írjak helyetted házi feladatot? A két szép szemedért, amit nem is láthatok?

Szállj magadba, és tedd a dolgodat.

2014. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A Kérdező tök hülye...
2020. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!