Mik a hiányzó csúcsok és az AC oldal felezőpontjának koordinátái?

Egy háromszög súlypontja S(1; 3), az AB oldal felezőpontja F(1/2;3/2)és egyik csúcsa B(4 ; 2).

2014. ápr. 22. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha A és B lenne megadva, akkor F-et ki tudnánk számolni. Mivel F és B van megadva, ezért ugyanúgy ki tudjuk számolni A koordinátáit is:


1/2=(A(x)+4)/2 /*2

1=A(x)+4 /-4

-3=A(x), tehát az A pont x-koordinátája -3


3/2=(A(y)+2)/2 /*2

3=A(y)+2 /-2

1=A(y), tehát A y-koordinátája 1.


Így A koordinátái: (-3;1)


Ha mindhárom pont meg lenne adva, akkor ki tudnánk számolni a súlypont koordinátáit; a pontok x és y koordinátáinak átlaga adja a súlypont x és y koordinátáját. Remélem így már menni fog ennek kiszámolása.

2014. ápr. 22. 10:59
 2/3 A kérdező kommentje:
ÉS hogy lesz meg a C pont?
2014. ápr. 22. 11:58
 3/3 anonim ***** válasza:

"A súlypont a súlyvonalakat 2:1 arányban osztja úgy, hogy a csúcstól távolabb van." Vagyis OF+3*FS=OC (mindegyik vektor, az O tetszoleges pont, de valasszuk az origot.)


Az FS vektor (1/2,3/2), 3*FS az (3/2,9/2), akkor tehat (2,6) lesz C. Ez igazan menni kellene fejben.

2014. ápr. 23. 04:36