Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok ötleteket adni...

Tudnátok ötleteket adni érvelő szöveg témájához?

Figyelt kérdés
Nyelvtanra kell egy retorikai érvelő szöveget írni, ahhoz szeretnék témát, de semmi jó ötletem nincs egyelőre.

2014. ápr. 29. 18:41
 1/2 Hominida ***** válasza:

Például: Miért érdemes egy diáknak az érvelés technikáját megtanulnia? Vagy: A rasszizmus, mint az emberi elme működésének természetes eleme. Vagy: Az emberi szabadságjogok mindenekfelettiségének kritikája. Vagy, ha kétoldalú érvelés kell: A homoszexuális beállítottság természetessége és az elfogadása közötti különbség a társadalmi normarendszer tehetetlensége tükrében. Vagy: Miért érdemes olyasmit tanulni, aminek látszólag sosem vesszük hasznát? Vagy: A vallásos hit intellektuális fogyatékosság vagy pszichológiai szükségszerűség?


:-)


De komolyan. Én régen szerettem hasonlóan provokatív dolgokkal előállni, és látni, ahogy a tanár nem tudja eldönteni, hogy lehordjon vagy osztályozzon. Volt olyan, hogy az előbbi, de aztán az ez ellen szóló érveim előtt meg kellett hajolnia. Te tudod, hogy mennyire ütős dolgot akarsz elővezetni, és mekkora terjedelemben. Meg persze hogy neked mi a véleményed a felsorolt kérdésekben.


Ha nem akarsz vékony jégen táncolni, akkor legyen, mondjuk: Az energiatakarékosság ütközése a kényelemmel. Vagy: A mobiltelefonok hatása az életmódunkra. Vagy: A reklám szükséges rossz vagy zsákutca? Vagy: A nyomtatott könyv jövője. Vagy: A szelfizés móka vagy mánia? (Tetszés szerinti irányból.)

2014. ápr. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
uuu, köszi, ezek nagyon jók:) nem félek, hogy a tanár lehordana az elsőkért, ha normális formában írom meg:)
2014. máj. 2. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!