Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A koszos víz vezeti az elektro...

A koszos víz vezeti az elektromosságot?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogyha 2 fémpálcát beleteszek a vízbe egymás mellé, és ha áramot vezetek az egyikbe, akkor a vízen keresztül az áram eljut a másik pálcába is így záródik az áramkör. De ha a víz sáros lesz? Akkor is képes vezetni az áramot?

2014. ápr. 30. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze.
2014. ápr. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azért kérdeztem, mert biciklire készítenék ilyen féknedvesség érzékelőt. A fékpofa jobb oldalán lenne elhelyezve két kis fémpálca, Az egyik fémpálcára egy elemet kötnék a másikra pedig egy LED lámpát. Így ha a fékpofa oldala vizes (akkor nyilván maga az egész fék is az) akkor az vezeti az áramot, így az áram eljut a másik pálcábba onnan meg a LED lámpába ami ilyen kifullad és jelzi, hogy vizes a fék
2014. ápr. 30. 21:57
 3/5 acelsziv ***** válasza:
Értem én, de minek? Mi van akkor, ha látod hogy vized? Mellesleg ha esőben közlekedsz erre lehet számítani és olyan sokat nem ront a fékhatáson a kis tömeg és a viszonylag kis sebesség miatt.
2014. ápr. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hova akarod tenni, a gumira? Mert akkor a vizes fék csökkent fékhatását még jobban lecsökkented. Nagyjából szabad szemmel lehet látni, mikor lehet vizes a fék: amikor az út. És ha csak kicsit vizes, akkor nem biztosan jön létre az összefüggő vízfüggöny a két pálca között (vagy nem olyan vastagságban, ami elegendően képes vezetni az áramot), miközben máris lecsökkent a fékhatás. Sok hasznod nem lesz belőle.
2014. máj. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem a fékpofára akarom tenni, hanem az oldalára!
2014. máj. 1. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!