Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell töriből esszét írni?

Hogyan kell töriből esszét írni?

Figyelt kérdés

Sosem írtam még,tizedikes vagyok,de a tanárnő mondta,hogy a töridogát esszé formájában kell majd megírnunk.

Milyen formai követelményei vannak,hogyan kell kinéznie,hogyan kell tagolni?


(Amúgy kora újkor.Például a földrajzi felfedezséek gazd. következményeit hogyan lehetne tagolni?Rendes fogalmazásként tudnám,de ez az esszé kicsit aggaszt)



2014. máj. 1. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, érdemes vázlatot írni, beleírni a fontosabb dolgokat, jelölve a fontosabb összefüggéseket, dátumokat. Ha ez megvan, látod, hogy miből érdemes kiindulni, aztán szépen egymás után leírod, hogy ebből ez lett, abból meg az, esetleg valahol visszafejtheted, hogy ez azért lett így, mert valami előtte már megtörtént, amit már előbb leírtál.


Én úgy szoktam tagolni, hogy ha van benne elég évszám, hogy minden bekezdést egy évszámmal nyitok. Általában ott szoktak új bekezdést nyitni (mint ahogy azt a neve is mutatja), ahol az addig taglalt témának vége, és már egy másik történést szeretnél boncolgatni.

2014. máj. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak a lényeget kell beleírni
2014. máj. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!