Összesen hány átlòja van annak a konvex sokszögnek, amely belső szögeinek összege 900 fok?

2014. máj. 6. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Az egy hétszög.
2014. máj. 6. 19:02
 2/2 anonim ***** válasza:

Tetszőleges n-oldalú sokszögben a belső szögek összege 180°*(n-2), esetünkben ez 900°:


180°(n-2)=900° /:180°

n-2=5 /+2

n=7, tehát ez egy hétszög.


Tetszőleges n oldalú sokszögben n*(n-3)/2 átló van, esetünkben n=7, így 7*4/2=14 átló van.

2014. máj. 6. 19:07