Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » KEMIA Kötéspolaritás, kötéstáv...

KEMIA Kötéspolaritás, kötéstávolság . Pls valaki HELP?!

Figyelt kérdés

Nagyon nagy gondba vagyok :( Penteken temazaro Kemiabol es bukasra allok :( Leirtuk a kerdeseket, de a valaszt semmit es nem talalom egyik valaszt sem.

Nagyon szepen kerem aki tud segitsen nekem nagyon halas lennek

1. Kötés polaritásának tipusai, fogalma?

2. Kötés távolság fog,jele,mértékegys és mitől függ?

3.Kötési energia fogalma?

4.Központi atom fogalma?

5. Mol. polaritásának tipusai, s azok fogalma?


NAGYON SZEPEN KOSZONOM ELORE IS! (Elnezest kerek az ekezet nelkuli irasert, de Tabrol irtam )


2014. máj. 7. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A válaszokat bárhol megtalálod, google kidobja fél másodpercen belül az összeset szóval ne mond hogy nem találsz semmit.


1. Apoláris és poláris lehet. Apoláris ha a kötésben részt vevő atomos EN (elektronegativitás) különbsége nulla. Poláris ha nullánál nagyobb.

2. A kötésben lévő atomok atommagjai között mért egyenes távolsága. Mértékegysége: pikométer. Függ az atomok méretétől, és a kötések számától.

3. 1 mól molekulában két adott atom közötti kötés felszakításához szükséges energia. Mértékegység: kJ/mol

4. A legtöbb kötést létesítő atom, amelyhez a ligandumok kapcsolódnak.

6. Poláris és apoláris. Poláris ha van polaritásvektor, vagy a polaritásvektorok nem oltják ki egymást, apoláris ha nincs polaritásvektor vagy kioltják egymást.

2014. máj. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én ilyen röviden sehol sem találtam meg! Ja és mind amit találtam egyik sme egyezett azzal amit leirtál... De nagyon szépen köszönöm válaszod! Örök hálám üldözzön :) Ment a zöld kéz (Y)
2014. máj. 7. 22:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!