Gyök alatt x^2=-x . Erre az egyenletre lehet megoldás a 0?

Házi vizsgán volt és most ez a vita téma az osztályon belül...

2014. máj. 8. 15:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Utólag bele gondolva szerintem lehet, de már mind1...
2014. máj. 8. 15:02
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű másodfokú egyenlet, csak a képlet kell hozzá.


Átviszed x-et:


x^2+x=0


képlettel:


(-1+-sqrt(1^2-4*1*0))/(2*1)


(-1 +- 1)/2


x1 = 0/2 = 0


x2 = -2/2 = -1


Tehát nem csak a 0 a megoldás, hanem 2 megoldása van.

2014. máj. 8. 15:11
 3/9 anonim ***** válasza:

első szerintem kihagyta a gyököt.

gyök(x^2)=-x

|x|=-x

ha x>0

x=-x nincs megoldás

ha x<0

-x=-x itt a jó a negativ számok halmaza

2014. máj. 8. 15:25
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen ...ez a negatív számokra + 0-ra jellemző...de megvolt adva egy halmaz,hogy azok közül melyik jó...
2014. máj. 8. 15:31
 5/9 A kérdező kommentje:
Mármint nem minden negatív számra...most csak az egy a 0-n kívűl (talán de nem akarok hülyeséget mondani)
2014. máj. 8. 15:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen gyököt hagytam ki? A megoldás az, amit leírtam.

A tied meg alapból nem jó, mert az oké, hogy veszed a bal oldal gyökét, de a jobb oldalát elfelejtetted.


gyök(x^2)=-x ->> ILYEN NINCS! akkor a jobb oldaláét is vedd...


De az egyenletet másodfokú megoldóképlettel kell megoldani, és a két megoldása 0 és -1...

2014. máj. 8. 15:50
 7/9 anonim ***** válasza:

nem vontam gyököt

gyök(x^2)=abszolut érték x-el

2014. máj. 8. 15:53
 8/9 anonim ***** válasza:

x^2=-x

x^2+x=0

x(x+1)=0


Egy szorzat akkor és csak akkor nulla ha valamelyik tényezője nulla!!!


x=0


x+1=0

x=-1

2014. máj. 8. 22:57
 9/9 anonim ***** válasza:
de a feladatban nemcsak x^2 szerepel hanem GYÖK ALATT x^2 az meg felírható |x|-nek.
2014. máj. 9. 08:17