Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a tanulsága (etikai/társada...

Mi a tanulsága (etikai/társadalmi értékei) ezeknek a meséknek?

Figyelt kérdés

írnom kéne egy oldalt de én 2 mondatban megfogalmaztam magamban ami kevés

[link]

[link]


2014. máj. 8. 18:31
 1/3 A kérdező kommentje:
félreértés ne essék, nem azt kérem hogy írják meg helyettem csak valami támpontot hogy ezt hogy fejtsem ki minimum egy oldalban
2014. máj. 8. 18:33
 2/3 anonim válasza:

Először nem árt egy bevezető, lehet pl. arról, hogy a legtöbb mesének, novellának tanulsága van, azért is írják meg őket. Vagy hogy az ember minden történetből egyénileg is levonhat tanulságot magának, de vannak általános igazságok, tanulságok is. Vagy hogy a mese, történet stb. akkor lesz igazán értékes számunkra, ha a tanulságát átültetjük a magunk élethelyzetébe. Különben csak egy adag betű, el is felejtjük egyből. Tehát bevezetésnek nem árt pár általános mondat.

Tárgyalás: a két történetet érdemes külön venni. Előbb az egyikről leírni, hogy miről szól, max. két mondatban, utána ezek alapján leírni a tanulságot, majd új bekezdésben a második történetet két mondatban, és utána arról is leírni a tanulságot.

Befejezés: összefoglalónak jó lenne írni valami olyasmit, hogy érdemes odafigyelni a történetekben az értékekre, mert a mindennapokban hajlamosak vagyunk elmenni mellettük, figyelmen kívül hagyni őket, és jó, hogy van néhány történet, ami finoman emlékeztet arra, hogy mi is az, ami fontos.

Ez egy vázlat, szerintem ebből össze kell jönnie egy oldalnak. Sok sikert!

2014. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm de már le kellett adnom :)

ha lesz még ilyen feladat felhasználom mert nagyon jó alap egy esszéhez :)

2014. máj. 12. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!