Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a valószínűsége a következő...

Mi a valószínűsége a következő feladatnak? Egy tógazdaság egyik tavában a halak 30%-a ponty,20%-a amur,35%-a keszeg, a többi kárász. Feltesszük, hogy minden horgászatnál bármelyik hal ugyanakkora valószínűséggel akad horogra.

Figyelt kérdés

Mi a valószínűsége, hogy a) ha a mai napon 5 halat fognak, az mind ponty vagy kárász lesz;

b) ha a mai napon valaki 5 halat fog, abból kettő nemes hal (ponty vagy amur), a többi pedig keszeg lesz, de a harmadik mindenképpen ponty?



#valószínűségi fa
2014. máj. 10. 05:33
 1/5 anonim ***** válasza:

EZ nem egy túlkomplikált feladat, de ha nem haragszol, egész éjjel söröztem és még nem aludtam, így nem számolom ki.


Egy programozó

2014. máj. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bongolo ***** válasza:

A kárász valószínűsége 15%


a)

Ponty vagy kárász: 30% + 15% = 0,45

Min az 5 ilyen: 0,45⁵


b)

Nemes: 30% + 20% = 0,5

Ponty: 0,3

Keszeg: 0,35


A harmadik fixen ponty, az első kettő meg az utolsó kettő közül pedig valamelyik egy még nemes hal kell legyen, három meg keszeg. 4-féleképpen lehet, hogy melyik lesz a nemes hal. Összesen: 4·0,5·0,3·0,35³

2014. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hoppá, a b)-re nem jó a válasz!

Ez polinomiális eloszlás, a binomiális továbbfejlesztése.

Az egyes valószínűségek külön-külön stimmelnek,

DE: két nemes hal, két keszeg és egy ponty van ez öt darabból. Ez 5!/(2!*2!*1!)-féleképpen lehet.

A valószínűség: (5!/(2!*2!*1!)) * 0,5^2 * 0,35^2 * 0,3

2014. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bongolo ***** válasza:
Szerintem #3 nem jó... legalábbis én most is úgy értem a feladatot, hogy az én megoldásom a jó. Ugyanis azt mondja a feladat, hogy két nemes hal, a többi keszeg. Vagyis 3 keszeg van. És utána teszi hozza, hogy harmadiknak pontyot fogott (vagyis a harmadik volt az egyik nemes hal a kettőből).
2014. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, igen, bongolo, mert én így értem, te meg úgy érted a feladatot. Megint a feladat-értelmezés, -megfogalmazás...
2014. máj. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!