Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az Egri csillagokban hogyan...

Gretii013 kérdése:

Az Egri csillagokban hogyan talált egymásra a Bornemissza család?

Figyelt kérdés

2014. máj. 11. 15:51
 1/5 anonim válasza:
Olvasd el és megtudod.
2014. máj. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elolvastam csak nem jut eszembe és a könyv kölcsönkért volt és már visszaadtam és nem tudom megnézni
2014. máj. 11. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:
A pap segítette őket a szerencsehozó gyűrűvel.
2014. máj. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia !

A regény végéről van szó, gondolom,

amikor Eger ostromának vége, a törökök elvonultak a vár alól.

Éva Balázs apród ruhájában ment a falakra harcolni, és megsebesült a fején, eszméletlenül feküdt a halottak és sebesültek között, míg megtalálták.

Gergely az ostrom végéig nem tudta, hogy felesége a várban van.Dobó kérte a titoktartást Évától, hogy Gergely a védelemre tudjon összpontosítani.

A harcok végeztével találkoznak.

Kisfiukat, Jancsikát egy török asszony, Szelim, a török kisfiú édesanyja hozza a várhoz a harcok végeztével.

Cserébe a várban lévő Szelimet kéri.

A két asszony összetalálkozik, mindketten boldogan ölelik magukhoz saját gyermeküket.

A jelenet mondanivalója, hogy az anyáknak, bármilyen nemzethez tartozzanak is, bármilyen ellentét legyen is közöttük a körülmények miatt, a gyermekük a legfontosabb a világon.

Ezért képesek békésen közeledni egymáshoz, az élet megy tovább...

2014. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. máj. 12. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!