Dori9898 kérdése:

Helyesen írtam le? (angol)

Figyelt kérdés

His mother raise Eddie and his brother,Charlie up alone,but she was ill so she had to put them into a children’s home which influenced Eddie’s future career.


kb ezt akartam: Ezt követően őt és testvérét, Charles Q.-t édesanyjuk nevelte, de betegeskedése miatt egy időre fiai otthonba kerültek.



2014. máj. 12. 18:46
 1/5 A kérdező kommentje:
* a which utáni pár szóra meg ezt : ami befolyásolta Eddie pályaválasztás.
2014. máj. 12. 18:48
 2/5 anonim ***** válasza:
raiseD mivel múlt idő, és put them into a children's home for a while, ha csak egy időre kellett beadnia őket, a többi jó.
2014. máj. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha mult ido, akkor nem raise, hanem raised

es a so meg a which ele kell vesszo

es az up nem kell bele, eleg a raised

es ezt irtam volna a masodik felere: ...,but because of her illness her sons were taken to a children's home (mondjuk lehet, hogy erre van mas szo)

2014. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
..for a while (ezt veletlen kihagytam)
2014. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

His mother raised him and; itt szerintem múlt idő kell, meg szerintem, ha tujduk kiről van az előtte lévő szövegből, amire az utal, hogy azt írtad, hogy His mother, akkor tudjuk, hogy Eddie-ről van szó (kivéve ha a his mother nem Eddie-re vonatkozik)

but she was so ill that she had to put them into; ez szerintem így jobban hangzik, de inkább te döntsd el melyikhez ragaszkodsz (ha egyáltalán jó amit írtam, de szerintem jó xd)

2014. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!