2014. máj. 12. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:

1. W=F*s -> s=W/F; F=m*a; a=9,81 -> F=2000*9,81 -> s=6000/(2000*9,81) m

2. F=k*s

első eset: 20=k*0,06 -> k=20/0,06 N/m

második 10=(20/0,06)*s -> s=10*0,06/20 m

Rugalmas energia-> E=0,5k*s^2

E=0,5*20/0,06*(10*0,06/20)*10^3 mJ

k a rugónak a konstansa, az s pedig a megnyúlás

2014. máj. 12. 19:07
 2/2 anonim ***** válasza:

E=0,5*20/0,06*[(10*0,06/20)^2]*10^3 mJ

a négyzet lemaradt, bocsi

2014. máj. 12. 19:08