Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy írjak szónoki beszédet?

Hogy írjak szónoki beszédet?

Figyelt kérdés

Neten már egy csomó oldalon átrágtam magam.. de valahogy még mindig nem nagyon vagyok vele tisztába. Eddig ennyi van meg, de ez sztem kevés is és helytelen néhol a fogalmazás módom.

A dohányzásnak rengeteg káros hatása van egy darab cigaretta több száz toxikus anyagot tartalmaz, ezek között számos rákkeltő is van. Továbbá a kátrány lerakódik a légutakban, és tönkreteszi a légutak hámjának csillóit, továbbá a regenerálódásukat is gátolja. Ennek az lesz a következménye, hogy a tüdő sokkal kevésbé lesz ellenálló a fertőzésekkel szemben, valamint a tüdőben reked számos káros anyag, mert a csillók nem működnek. A dohányzás a tüdő szerkezetét is károsítja, tüdőtágulatot okozhat. Továbbá a hám a folytonos károsodás-regeneráció ciklus miatt könnyen elrákosodik, ezt a karcinogén/rákkeltő anyagok a dohányfüstben tovább erősítik. Valamint egy dohányosnál BIZTOS, hogy krónikus bronchitis (hörgőgyulladás) fog kialakulni.

Aztán fel lehet még hozni érvnek, hogy baromi drága, abból a pénzből, amit az ember bagóra költ lazán el lehetne menni egy egész hetes nyaralásra, továbbá az EÜ-nek is sokba kerülnek a dohányosok.


2014. máj. 12. 20:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!