Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok abban segíteni, hogy...

Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan írjak magyarból 2-3 oldalas verselemzéseket?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja,hogy "rizsazni" kell, de nekem nem megy.
2014. máj. 12. 23:22
 1/6 savanyújóska ***** válasza:
Pedig nagyjából végtelen kamu az egész. Lényegében arra lehet lebontani, hogy fogod a verssort, és kielemzed a sz.rt is belőle, amit lehet levonsz, összevetsz, kikövetkeztetsz. És mindezt szép, ízléses, kerek, lehetőleg összetett mondatokban, mert attól lesz szép hosszú, amilyet szeretnénk.
2014. máj. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha ez gondot okoz, akkor mi lesz, mikor kb 80-100 oldalas szakdogát kell írnod
2014. máj. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem rizsázni kell, az az érvelés. 4 év alatt vagy megtanítanak verset ekemezni vagy nem.
2014. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szempontok:

1. Cím és mű viszonya

2. Lírai én személye és viszonya a költőhöz

3. Szerkezet

- Térszerkezet

- Időszerkezet

- Értékszerkezet

4. Költői képek és értelmezésük

5. Versforma és annak esetleges vonatkozásai



Ezeket kiértékeled fejben, összekombinálod, rájössz hogy tull. kép mit akar a vers közvetíteni, majd ezt leírod, szépen, tematikusan, bizonyítással.


Ha valamelyiket nem tudod hogy mi annak biztosan utána lehet nézni neten. Ezek közül 1db versben nem biztos, hogy mindegyik megvan, vagy fontos, a formára azért illik kitérni.

2014. máj. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

*Van egyébként vers amihez nem lehet 2-3 oldalt írni, mert egyszerűen nincs benne annyi tartalom.

(#4 voltam)

2014. máj. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!
2014. máj. 13. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!