Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudom Megoldani ezt a...

Nem tudom Megoldani ezt a feladatot, hogyan kell?

Figyelt kérdés

A feladat a következő:


Van egy derékszögű háromszög, aminek átfogója 13 cm,egyik befogója 10 cm.


Kellene a Kerület,Terület, ( van két ismeretlen a számomra, még pedig azt hiszem a ρ ( ró) és egy másik amit

R betű jelképez,ha tudjátok esetleg ezek mik akkor leírhatnátok), Súlyvonal, Magasságpont.


Ezeket a dolgokat kell kiszámítani.Sajnos hiányoztam előző órán és kicsit lemaradtam az anyaggal,örülnék ha segítenétek nekem hogy mi micsoda és hogyan kell kiszámítani,köszönöm:)



2014. máj. 14. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A másik befogót Pitagorasz-tétellel ki tudod számolni, és akkor már meglesz a kerület, a két befogó szorzatának a fele pedig a terület.


A súlyvonalról tudni kéne, hogy melyik oldalhoz tartozóval kéne kezdeni valamit, illetve azt is, hogy mit értesz a magasságpont kiszámolásán.

2014. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hengerelőhereverem ***** válasza:

Derékszögű háromszög, tehát Püthagorasz-tétel. Ebből már tudod a 3 oldalt, amiből egyszerűen kiszámítod a kerületet.

A terület derékszögűnél szinten egyszerű: egyik oldalt megszorzod a hozzá tartozó magassággal és elosztod kettővel, célszerűbb az egyik befogót használni magasságként.

Súlyvonal pedig a szögfelező pontok találkozási helye.

A ró, gondolom az egyik szög, akkor fogod a háromszögekre vonatkozó alaptételt: minden háromszögben a belső szögek összege 180°, ebből kiindulsz és megcsinálod.

2014. máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hengerelőhereverem ***** válasza:
mármint a súlypont*
2014. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!