Mi a különbség az első és a másod fokú egyenletek között matematikában?

2014. máj. 17. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
2014. máj. 17. 16:19
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
a másodfokúban van pl x^2 (x a négyzeten)
2014. máj. 17. 16:21
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Az elsőfokúban az ismeretleneknek maximum az első hatványa szerepel. Ezen kívül lehetnek még benne konstansok. Pl.:

x + y + z + 4 + 3^2 + gyök(2) + 99^23 = 1


A másodfokúban legalább egy ismeretlennek szerepel a második hatványa, és/vagy két (első hatványon levő) ismeretlen szorzata. Harmadik vagy nagyobb hatványú ismeretlen nincs. Plusz bármilyen konstans. Pl.:

x^2 + y^2 = 1

x*y = 1

x^2 + 3 - 4^2 = 0

x*y + z^2 + y + 9 = 98

x^2 - x - 4 = 2

stb.

2014. máj. 17. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Miért kell lepontozni a válaszokat?
2014. máj. 17. 20:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le, sőt sokat segítettek, köszönöm!
2014. máj. 18. 01:33