Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sürgős segítséget! Az Egri...

Sürgős segítséget! Az Egri csillagokban hol szerepel először Bornemissza János (Gergely kisfia) a történetben, és hol szerepel utóljára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítség kellene az Egri csillagokban. Hol szerepel először és utóljára Bornemissza János (Jancsika) Bornemissza Gergely és Cecey Éva kisfia?

Házi feladatban kell megírnom. A könyvel kb. a feléig jutottam, és nem igazán tudom. Holnapra kell, úgyhogy sürgős! Köszönöm.



2014. máj. 19. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

elballagsz ide: [link]


megnyitod sorban a fejezeteket, és az oldal keresőjébe beírod amit keresel ... aztán örülsz

2014. máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen oldal keresőbe? Itt olyan nincs :c
2014. máj. 19. 17:37
 3/6 anonim ***** válasza:
én Chrome-t használok, és abban van kereső ami az aktuális oldalon keresi a szöveget ... szerintem minden fajta böngészőben van, mert ez alap dolog
2014. máj. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
?!
2014. máj. 19. 17:53
 5/6 anonim ***** válasza:
basszus ... milyen böngésződ van?
2014. máj. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Szia! Itt, az Eger veszedelme c. fejezet elején találkozunk először Jancsikával, Cecey Éva és Bornemissza Gergely fiacskájával.

Innen rabolja el Jumurdzsák, aki álruhában keresi fel Évát.


Legközelebb pedig csak a könyv végén találkozunk vele, amikor a török asszony saját fiáért cserébe elviszi őt a vár védőihez.

Dobó megkérdezi a kisfiútól, hogy hívják, így derül ki, hogy egy véletlen folytán őt rabolta el az asszony Jumurdzsáktól, hogy saját fiát visszakapja.

Így aztán a török asszony visszakapta kisfiát, Szelimet, Bornemissza Gergely és Éva visszakapták Jancsikát.

Ezt pedig itt olvashatod:

[link]


Ennek a fejezetnek a végén.

2014. máj. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!