Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ady vers elemzésében segítene...

Ady vers elemzésében segítene valaki?

Figyelt kérdés

Kaptam egy verset a tanáromtól, hogy elemző fogalmazást írjak róla. Már elkezdtem, csak kicsit nehéznek találom, igazából nem is nagyon értem sajnos...

A címe: Én nem vagyok magyar?

Nagyon megköszönném ha tudna valaki segíteni!

Előre is köszönöm!!



2014. máj. 20. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, Adyt nehéz is jól megérteni. Szerintem fontos, hogy kicsit megértsd őt, ismerd a korszakot és az életútját. Ő nagyon sok művében hangsúlyozta a magyarságát, de közben rá is ébredt, mennyire nem értik meg őt a magyarok. Sokszor mondta, hogy ő "a holnap hőse", több versben ostorozta a magyarságot. Ebben a versben is hasonló gondolatokat lehet felfedezni, ha megpróbálsz figyelni ezekre, amiket itt leírtam.

Sok sikert, nem egyszerű verset kaptál :)

2014. máj. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, próbálom az életrajzát és a hasonló témájú verseit átnézni, hogy jobban megértsem, de nem nagyon megy :/

Leragadtam ott, hogy nem tudom mit jelent a "Napkelet".

2014. máj. 20. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

ezt találtam, ami segíthet

"1904-ben az Egy párisi hajnalon című versében már megfogalmazza saját hivatását, költői programját: „Szent Napkeletnek mártirja vagyok, / Aki enyhülést Nyugaton keres, / Táltosok átkos sarja talán.” Ady már ekkor, első párizsi benyomásai után tudatosan vállalja a kettős költőiséget: egyfelől a magyar sorsproblémával való azonosulást, másrészről a nyugati új eszmék iránti elkötelezettséget."

2014. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat! Tegnap sikerült megírni :)
2014. máj. 22. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!