(SÜRGŐS) Egy 2500 kg tömegű autó egy 100 m sugarú kanyarhoz közeledik. A talaj és a gumi között a tapadási surlódási együttható 0,4. Mekkora sebességgel veheti be a kanyart megcsúszás nélkül?

Előre is köszi a válaszokat! ☺

2014. máj. 20. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Fcp = m·v²/r


Fcp = Fs = μ·m·g


m·v²/r = μ·m·g


v² = μ·g·r = 400 m²/s²


v > 0


v = 20 m/s

2014. máj. 20. 20:40
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi: )
2014. máj. 21. 06:00