Tudtok fogalmazast irni? Házira kéne írnom egy fogalmazást és nem jeleskedek benne. A tanító nekünk ezt diktálta: írj egy levelet egy komáromi barátodnak, melyben leírod a pénteki tűzoltóriadó eseményeit, majd meghívod őt a

Figyelt kérdés
szülinapodra szóval pénteken csak az volt hogy kifutottunk az iskola mőgé jöttek a falusi túzoltók utána a megyeriek (egy szlovákiai város) kimentettek egy takaritonőt és egy tetőn ragadt embert am csak gyakorlatuk volt. Szoval ezt kéne leírni és a tanítú még ezt mondta: pl. Kedves Attila stb... aztan bevezetesnek: miert irunk honnan irunk targyalas: mondanivalú kifejtése több témát is kifejezhetünk dde minden uj tema uj bekezdesbe befejezés: kérdések pl. mi történt veled az elmult napokban érdeklődés elköszönés üdvözlet és a tárgyaláshoz találhattok ki még pár dolgot :D Amugy még MA olyan 7-re kellene Köszi előre is
2014. máj. 21. 15:23
 1/2 reptoid ***** válasza:

Olvasd el ezt, meg a rá jött válaszokat.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2014. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia !

A fogalmazás három fő részből áll: bevezetés, tárgyalás, befejezés

A bevezetés és a befejezés csupán egy-két mondat legyen, a tárgyalásban kell kifejteni a mondanivalót, jelen esetben az eseményeket, amelyek a tűzoltóriadón történtek. Minden új gondolat, vagy egy újabb téma új bekezdésbe kerüljön.


Kedves Attila !

Már régen találkoztunk személyesen, de sok olyan érdekes esemény történt mostanában nálunk a suliban, hogy arra gondoltam, levélben számolok be ezekről.

Képzeld !

Tűzoltóriadót tartottak az iskolánkban. Pénteken történt. Mintha igaziból tűz keletkezett volna, nekünk gyorsan ki kellett szaladnunk az osztályokból az iskola mögé.

Először csak a falusi, helybeli tűzoltók jöttek ki, utána azonban a megyeri tűzoltókat is riasztották.

Természetesen semmi baj nem volt, csak gyakorlatoztak, hogy ha "éles" helyzet is bekövetkezne, mit kellene tennünk, nekünk tanulóknak, és mit tennének a tűzoltók.

Az volt az eljátszandó történet, hogy egy takarítónő és egy másik felnőtt is fennragadt a tetőn. Szakszóval azt hiszem ezt úgy mondják, hogy ez volt a szimulációs helyzet.

Őket mentették a megyeri tűzoltók, lehozták őket az épület tetejéről.

Szóval nagyon izgalmas és érdekes volt, még soha nem volt részem ilyenben.

Ezért gondoltam, hogy mindjárt megírom Neked.

De azért is fogtam levélírásba, mert nemsoká ünneplem a születésnapomat, és szeretnélek meghívni a zsúrra.

Nem tudom, édesanyádék elengednek-e hozzánk, úgy, hogy nálunk is aludjál egy éjszaka és csak másnap mennél haza.

Unokatestvérek vagyunk, és amióta elköltöztünk, olyan ritkán találkozunk !

A nagymama is nálunk lesz, így vele is beszélgethetünk, ha jó idő lesz, sétálni is elmehetünk a városba, amíg anyáék az ünnepi ebédet készítik.

A levél végére anya is akar írni pár szót, hogy elkérjen a szüleidtől.

Én befejezem, sokszor csókollak, és várom válaszotokat, el tudsz-e jönni a szülinapi bulira ?



Helység neve, dátum Név, becenév


Írtam egy mintát, persze nem ismerem a családi kapcsolatotokat és a részleteket, de próbáld valahogy ehhez hasonlóan megfogalmazni!

Biztos, még több ötlet is eszedbe jut majd, amiről írni akarsz. Ha nem unokatestvér, lehet barát, barátnő is, akit meghívnál a szülinapodra.

2014. máj. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!