Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi a PH-ja 0, 050 mol/dm3...

Mennyi a PH-ja 0, 050 mol/dm3 koncentracioju kensavoldatnak es hogyan tudom ezt kiszamolni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 18:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia, hát nem tudom, hogy aktuális-e még, a savállandókkal kell kiszámolni, sőt igazából csak a második disszociációs lépéshez kell az állandó, mert az első lépés 100%-osnak vehető. Az első lépés (H2SO4 -> HSO4- + H+) savi disszociációs állandója 1 körül van, ami nagynak számít, szóval ez "végtelennek" is vehető, ami 100%-os disszociációt okoz, a második lépés (HSO4- -> SO4(2-) + H+) savállandója már pici, és ezt figyelembe kell venni: K2=0,0127. Én kiszámoltam kétféleképpen is. Első esetben csak a második savállandót vettem figyelembe (elsőt végtelennek vettem), és így a pH=1,1238 lett. Ha az elsőt is figyelembe vettem, akkor a pH=1,141 lett, szóval nagy különbség nincs. Fel kell írnod a savállandó egyenletét, be kell helyettesítened az egyik ismert koncentrációt, tudni kell, hogy -egy lépésen belül- a savmaradék-ionok koncentrációja=a hidrogénionokéval, és egy másodfokú egyenletet kapsz meg, aminek csak az egyik megoldása lesz értelmes. Leírjam részletesen is, vagy már nem aktuális?
2014. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!