Van egy négyzet alakú földterület, majd egy vele szomszédos, az ennél kisebb, szintén négyzet alakú föld, ez a kettő így 724 m2. Ha körül akarjuk keríteni a teljes tulajdont,116 m kerítésre van szükség. Mekkorák a négyzet alakú telkek oldalai?

2014. máj. 26. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

1. a^2 + b^2 = 724

2. 3*a + 3*b + (a-b) = 116


Sima kétismeretlenes egyenletrendszer, megoldható.

2014. máj. 26. 14:57
 2/3 A kérdező kommentje:

Na ez még jobb... és itt hogy tovább?

Valamit be ki kell fejezni és be kell helyettesíteni...De fogalmam sincs mit ezt soha nem értettem.:(

2014. máj. 26. 15:01
 3/3 anonim ***** válasza:

1-ből kifejezed pl az 'a'-t:

a = gyök(724 - b^2)


Ezt pedig behelyettesíted a 2-ben lévő 'a' helyére, sima egyenlet b-re, amire kapsz egy értéket. Ezt pedig visszahelyettesíted az 1-ben lévő 'b' helyére.

2014. máj. 26. 17:46