Nem értem a fizikában a sűrűség kiszámítását pls? Anjit értek hogy a tömegét elkell osztani a térfogatával de akkoris átalakítások stb. Hogy jön ki? 0 jólenne ha megoldanátok a példát és magyarázzátok el hogy kel léccike

Szóval házira kaptunk egy példát:Az a gyűrű, amelyet zsuzsi kapott, 28g tömegű és térfogata 2cm3. Állapítsd meg, vajon a gyűrű tiszta aranyból van-e.(Része a feladat megoldásának a mennyiségnek helyes lejegyzése, a megoldás és azegész mondattal adott válasz is)súrúség=19 300 anji
2014. máj. 28. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Előbb magyarul tanulj meg.
2014. máj. 28. 18:17
 2/9 anonim ***** válasza:

m = 28 g = 0,028 kg

V = 2 cm^3 = 0,000002 m^3

ró = 19300 kg/m^3

-----------


ró = m/V = 0,028 kg/0,000002 m^3 = 14000 kg/m^3


Nem tiszta aranyból van, mert az arany sűrűsége 19300 kg/m^3, Zs. gyűrűjének sűrűsége pedig csak 14000 kg/m^3.

2014. máj. 28. 18:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennél a feladatnál, amit leírtál, annyit kell csinálni, hogy a gyűrű tömegét elosztod a térfogatával, és ha nem az arany sűrűségét kapod, akkor egészen BIZTOSAN nem tiszta aranyból van, ha pedig az aranyét kapod, akkor LEHET, hogy tiszta aranyból van, de ez még nem biztos.
2014. máj. 28. 18:31
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszike nagyon rendesek vagytok mármint hogy 2. 3. válaszoló anjit még tudnátok segíteni ,hogy más példában hogy szémoljam ki,mert mi így irtuk h igy pontosan ahogy irom vagyishogy egymas ala mindent

m=2kg

V=2m3

ró=? kg/m3 g/cm3

ró=m/v

ró=2kg/2m3


ró=1kg g

----- = 0,001 ------

1m3 cm3 Ez itt hogy jött ki anjit értek h 2/2=1 de a többinek miköze van ide pl ezt elmagyaraznátok részletesen hogy hogyan kell így ahogy mi is csinaltuk a suliban pl.: m=4000g

V=0,005m3


meg m=8t

V=8m3

Kérlek ma még írjátok meg,mert holnap lesz fizikám és elég rosszul álok belőle szóval nagyon kéne a segítségetek előre is köszi

2014. máj. 28. 18:49
 5/9 reptoid ***** válasza:

Nyelvtan órán nem tanultatok még a magyar helyesírás 4 alapelvéről?


Kiejtés szerinti, szóelemző, egyszerűsítő, hagyományos.


Az annyi az ANNYI, nem anji.

2014. máj. 28. 19:04
 6/9 A kérdező kommentje:
ja mert mikor te sietsz akkor nagyon odafigyelsz mindenre gondolom,mert biztosan tevagy super man
2014. máj. 28. 19:08
 7/9 reptoid ***** válasza:
Ahhoz, hogy odafigyeljek valamire, nem kell Supermannek lenni, és kapkodni sem kell mindig. Te miért sietsz?
2014. máj. 28. 19:23
 8/9 A kérdező kommentje:
Mert hiába írták le nekem a feladatot amit nagyon köszönöm nemértem hogy hogyan kell kiszámolni a sűrűségét pl annak a 2példának amit leírtam és örülnék ha te is annyit megtennél, hogy ha tudsz segítesz ha nem akkor nem a helyesírásomban akadsz el...
2014. máj. 28. 19:26
 9/9 reptoid ***** válasza:

Ha jól értelek, neked az átváltásokkal vannak gondjaid.

Mert addig értetted, hogy 1 kg/m^3 a sűrűsége annak az adott valaminek. A feladat viszont lehet kéri g/cm^3-ben is.

1 g/cm^3 az egyenlő 1000 kg/m^3-rel. Visszafele: 1 kg/m^3 az egyenlő 0,001 g/cm^3-rel. Ez a rész nem megy?


Számold végig a mértékegységeket, ne pedig megtanulni próbáld. Aztán majd rutinból úgyis megjegyezed.


Szóval 1 g/cm^3-t váltsunk át kg/m^3-re:

Először a g-ból csináljunk kg-ot: ugye 1 kg az 1000 g, így 1 g/cm^3 = 0,001 kg/m^3.

Most a cm^3-ből csináljunk m^3-t. Ugyebár 1 méter az 100 centiméter, tehát a szorzó az 100. Itt köbcenti és köbméter van, ezért a 100-as szorzó is kitevőt kap, hármast. 100*100*100 vagyis 1 millió. 1 m^3 tehát 1 millió köbcentiméter vagy fordítva: 1 cm^3 az 10^-6-on m^3. A 10^-6-on pedig felírható törszámként is: 1/1000000

Ha a cm^3 helyére behelyettesíted az 1/1000000-t, akkor látod, hogy törtet osztasz törttel, vagyis egyszerűbb, ha beszorzol az 1000000-val. 0,001*1000000=1000

Tehát marad 1000 kg/m^3

2014. máj. 28. 20:02