Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 5 V üresjárási feszültségű...

Egy 5 V üresjárási feszültségű 0,3 ohm belső ellenállású telepre 2 ohm ellenállású izzót kapcsolunk. Mennyi?

Figyelt kérdés

a) a telep kapcsain mérhető feszültség nyitott kapcsolásnál

b) a telep kapcsain mérhető feszültség zárt kapcsolásnál

c) az áramkörben folyó áram zárt kapcsolásnál

d) az áramkörben folyó áram nyitott kapcsolásnál

e) az izzólámpa teljesítménye zárt áramkörben

f) a telepben disszipálódó teljesítmény zárt áramkörben



2014. jún. 1. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:

a) Nyitott kapcsolásnál nincs áram, úgyhogy U=E=5V

b) ΣR=Rb+R=0,3Ω+2Ω=2,3Ω

I=E/ΣR=5V/(2,3Ω)=2,17A

Uk(kapocsfeszültség)=E-I*Rb=5V-2,17A*0,3Ω=5V-0,65V=4,35V

c) Ezt már kiszámoltuk, mert kellett az előző részfeladathoz: I=2,17A

d) Ilyenkor természetesen I=0, hiszen nincs áram.

e) P=U*I=4,35V*2,17A=9,44W.

f) P=U*I=0,65V*2,17A=1,41W.

Az utolsó kettőnél hasonlóan kell számolni, csak az e-nél a kapocsfeszültséget kell szorozni az áramerősséggel, mert az izzólámpára a kapocsfeszültség jut, míg az f-nél a belső ellenálláson eső feszültséget kell szorozni az áramerősségge.


Remélem segítettem. Egyébként hagy kérjek én is valamit. Sajnos az LMBTQ emberekkel szemben sokan kirekesztőek, és nem veszik észre, hogy ők is lehetnek értékesek. Én is LMBTQ személy vagyok, és ezt nem azért írom ide, hogy kérkedjek vele, hanem hogy így hívjam fel a figyelmedet, hogy lásd, hogy ettől még igenis lehetek okos, segítőkész, értékes ember. Ha Te ezt belátod, már legalább azzal is eggyel több ember lesz barátságos velem. Remélem megérted a helyzetem, és nem fogsz bántani senkit a mássága miatt, ha esetleg látod is rajta.

2014. jún. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget. :) ne aggódj, én a toleráns emberek közé tartozom :)
2014. jún. 3. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!