Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Oda Buda- Mi volt Bornemisza...

Oda Buda- Mi volt Bornemisza Gergely ket feladata?

Figyelt kérdés
Kerlek szegitsetek, mert van egy ilyen hazim es en nem tudom mit irjak oda.

2014. jún. 7. 07:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia !

Gergelynek az Oda Buda című részben több feladata is van, mint kettő, szerintem.

Nem tudom, melyekre gondol a kérdező tanár ?

Leírom, én mire gondolok.


1. feladata:


Gábor pappal érkeznek meg Gergely szülőfalujába, Keresztesfalvára, a Mecsek hegységben.

A fiú eszelte ki a robbantás tervét, melyet a pappal együtt akarnak kivitelezni.

Gergely feladata, hogy a robbanószernek megfelelő helyet találjanak és előkészítsék a másnap reggeli merényletet.

Egy odvas fát találnak a robbanóanyagnak, és két sziklát, amely rejtekhelyül szolgál.

/Azt biztosan tudod, hogy a pap előbb indul a veszélyes tettet végrehajtani, nem várja meg Gergelyt. Ő robbantja fel a janicsár agát, tévedésből, mert díszes ruhája miatt összetévesztette a szultánnal, megsebesül, meghal./


2. feladata:

Megvinni a hírt Budára, hogy a hatalmas török sereg i. Szulejmán szultán vezetésével megérkezett Magyarországra és Budára tart.


Feladata még:


A merénylet után fogságba kerül Gergely. itt Hajván, egy hatalmas termetű török katona arra kéri, fejtse meg a pergamenek /vékony papírlapokra rajzolt ábrák/ titkát.

Gergely felismeri, hogy a rajzok magyar végvárak térképei.Eger várának alaprajzát elrejti a zsebében, a többit visszaadja Hajvánnak. Azzal a "mesével", hogy a papírlapoknak varázserejük van, tépje szét őket, és tegye a ruhája belsejébe, megvédik a harcban a sebesüléstől.

Ennek fejében a török katona segít Gergelynek a kiszabadulásban, még lovat is kap tőle. Ezután indul Budára, ahol nevelőapjával, Török Bálinttal és szerelmével, Cecey Évával is találkozik.

2014. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!