Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Informatika, a mai gépek...

Informatika, a mai gépek jellemzése? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mai és egy kb. 50 éves gép összehasonlítása különböző szempontok szerint. (méret, működési elv, háttértárak, operatív tár, adatbevitel/adatkivitel, sebesség, szoftverek, felhasználás területei).

Ezt kellene valahogy összeszednem, a kb. 50 éves gép jellemzői már megvannak, de a mai gépekét sehol sem találom... segíts ha tudsz, kérlek :C köszi



2014. jún. 9. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a maiak elég változóak. Én így csinálnám:

Méret: régen egy teremnyi, ma akár pár cm (amennyiben az olyan info eszközök mint az okostelefon ide számítanak), ha nem akkor 20-30 x 10-20 cm (laptopok)

Működési elv: Neumann elvek mindkettőnél vagy nem erre gondolsz?

Háttértár: lyukszalag, lyukkártya, később mágnesszalag, ma mágneslemez (vinyó)

operatív tár - ez gondolom a memó, régen nem tudom volt -e ilyen külön ma ddr3 memóriák

Adatbevitel régen és ma is billentyűzet csak 50 éve még a lyukkártyát lyuggatták vele, adatkivitel ma monitor, nyomtató régen lyukkártya, kódok aminek a jelentését vastag könyvekből keresték ki.

Sebesség: régen pár ezer művelet percenként ma passz

szoftverek - régen nem voltak(attól függ milyen régen), ma már az élet minden területén számtalan szoftver

Felhasználás ma mindenhol régen hadsereg, egyetemi kutatások

Volt ebben a félévben egy nagyon jó tanárom aki ott volt a kezdeteknél ő saját élményeiből mesélt számtech. történetet. Nagy élmény volt.

2014. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! :)
2014. jún. 19. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!